Ahoj mami a tati,

dnes ráno se mi vstávalo celkem dobře, jelikož mě nebudily křovácké bubny. Jejich majitelé někam zmizeli a celé dopoledne jsme je neviděli. Díky tomu jsem ho mohl strávit se svým oddílem. Nejmenší z nás byli na průzkumu v blízké buši, kde objevili i malou civilizaci. Tam se jim dostalo malého pohoštění. Ti starší zase zkoušeli hrát softball, holky zkoušely i nějaké zvláštní tanečky. Po dobrém obědě jsme si museli pořádně odpočinout, abychom nabrali síly na odpolední lovení divoké zvěře. To jsme po útrapách všichni zvládli a dokonce nás i křováci naučili, jak ulovené zvíře stáhnout z kůže. Myslel jsem, že to bude hnusné. Stahování z kůže ale probíhalo našima vlastníma zubama, proto to pro všechny byla legrace. Brzy na to nám začalo pršet. Každý se mohl bavit podle své nálady. Čas jsme většinou strávili hraním společenských her v přístřeší, které nám nyní slouží na jídlo. Celkem mě to všechno unavilo, tak jdu na kutě.

Zatím ahoj,

Váš Pepíček
 

Ahoj mami a tati,

moc se mi na táboře líbí. Tábor je moc fajn. Ahoj z tábora.

Maruška K. z 1. oddílu
 

Ahoj mami a tati,

dnes dopoledne jsme křováky pro změnu naučily něco my. Hrály jsme softball s 8. oddílem, což jsou křováci jako noha. Poté jsme měly vydatný oběd, který nám ovšem nestačil. Proto jsme se vydaly na lov zvířat. Námi ulovené zvíře jsme stáhly z kůže pouze pomocí zubů (což je starý křovácky rituál). Poté, již najedené, jsme se opět vydaly učit křováky. Ukázaly jsme jim určitý geometrický útvar (např. kruh), ten měl křovák pomocí pantomimy sdělit dalšímu, a ten ho telefonicky popsal 2 konstruktérům, kteří tento útvar narýsovali. Náš křovácký tým zvítězil, a tak jsem si opět pochutnaly na již postrádané čokoládě. :-)

Vaše děti z chatičky č. 26 (Anet, Eliška, Ája, Nikča)
 

Ahoj mami a tati,

dnešní ráno začalo každodenním vstáváním. Snídaně byla, jako každý den, v 8.00 a následoval čas na úklid. Potom jsme se spojily s 8.oddílem a hromadně jsme se přesunuli dolů na hřiště. Hráli jsme dlouho slibovaný softball, při kterém nám svítilo sluníčko. Bylo to velice vyrovnané, ale nakonec kluci vyhráli 12:10. Po skvělé hře jsme se přesunuli na oběd. Byla výborná rajská. Po odpoledním klidu jsme se zúčastnili celotáborové hry, při které jsme lovili divou zvěř (vedoucí v převleku). Po svačině jsme hrály konstruktérskou hru. Hra byla hodně o logickém myšlení, rýsovacích dovednostech, vynalézavosti a vyjadřování. Po hře nám začalo pršet, takže jsme měly možnost volna nebo her v jídelně. Déšť způsobil také zrušení táboráku.

Klára, Verča, Iva, Steči 7. oddíl
 

Ahoj mami a tati,

dnes, 29.7., byl den jako každý jiný. Před obědem jsme se vydováděly na hře softball, kterou jsme hrály s 8. oddílem. Sice jsme prohrály, ale nám to nevadí, protože je to jenom hra. Přišel čas oběda a byla rajská s knedlíkem. Byl to velmi vydařený oběd. Poledňák jsme si užily v plné parádě a naše bříška si odpočala od nasycovatého oběda. Potom na nás čekala poslední celotáborová hra a ta byla fakt hustá! :-) Po svačině jsme hrály na konstruktéry, a pak byla véča, která se kuchtám moc povedla. Po véče jsme měly osobní volno a kdo chtěl, mohl si v jídelně zahrát pár her, protože venku pršelo. Potom jsme si vyčistily své žluté zoubečky a zalezly do spacáků.

With love Your

Berča, Gába, Dorotka, Ell,...